27 Ocak 2009 Salı

Özel bir durum, özel bir teşekkür!!!

Bugün çok özel 2 kişiye teşekkür etmek istiyorum. 

Öyle bir annem, öyle bir ablam var ki benim. Ne kadar teşekkür etsem, ne kadar sevdiğimi söylesem azdır. Annem mesela. Öyle bir kadındır ki...Hayata karşı duruşu ve, hayatın içinde duruşu ile örnek alınacak bir kadındır. Her anlamda bir kadın. Ondan öğrenecek o kadar şeyim var ki. Bir defa hiç bir zaman vızvızlanmamayı ondan öğrendim. Her zaman dürüst olmayı ondan öğrendim. Hayata dair en önemli değerleri hep ondan öğrendim. Çok zekidir. Onu henüz öğrenemedim. Çok güzeldir, o kadar güzel olmam mümkün değil. Çok ama çok iyi bir annedir, sadece bende kızıma annem kadar iyi bir anne olmayı becerebilmeyi dileyebilirim... Hayatımda annemden birşey rica etmeyeyim. Birşey istemeyeyim. Sadece benim için değil, ablam içinde ne yapar ne eder bizim için çabalar. Ama şımartmadan vermeyi de çok iyi bilir. Annelerin hakkı ödenmez derler... Ben ödemek istiyorum. Ben de en az onun kadar çaba harcıyayım onun için diyorum ama onun bize cevabı hep aynı : Siz mutlu olun yeter! Bu cümle çok önemli. Anlamını kavrayabilmekte! Siz mutlu olun yeter!  Ne kadar büyük bir olgudur bu! Kendini ön planda tutmayan ama her zaman ön planda kalmayı becerebilen bu kadın benim annem. Ve ben çok şanslıyım. Seni çok seviyorum anneciğim. Benim için yaptıklarını ödeyemem. Bugün benden kendi evine dönerken merdivenlerden çıkarken seni izledim. Benim için nasıl da yoruldun. Nasıl çabaladın. İçim fena oldu. Umarım seni hak ediyorum, hak ediyoruzdur...Ve çok sevgili, çok güzel, çok saf ablacığım. Canım Yasmin. Sen çok ama çok önemlisin. Neredeyse 5 aydır senden inanılmaz bir performans gördüm. Hiç beklemediğim. Hiç ummadığım... Keşke bir gün sende benim gibi olsan da, bende senin için böylesine iyi arkadaş, böylesine iyi yoldaş, böylesine şahane bir kardeş olduğumu gösterebilsem. Sen hep böyle kal oldu mu? Sen gibi ol! Ve aradığın mutluluk, senden önce seni bulsun!
Her ikinizi de çok ama çok seviyorum...

 

Not: Bu canım babacığımı unuttuğum anlamına gelmiyor. Bu DEV adama başka bir yazı da, başka bir gün teşekkür edeceğim... 

9 yorum:

Dila dedi ki...

Annem hep 1 tane olsun kız olsun der . Bu da anne-kız ilişkisini gayet güzel anlatıyor sanırım :)

Tanya's dedi ki...

Aaa,anneye benziyorsun sen..

Hep söylersin anne ve Yasminin senin için kıymetiniçççne de güzel anlatmışsın şimdi..ve umarım içinde büyüttüğün hayatta ilerde böyle yazılar yazar.

Verda dedi ki...

Dilacım, evet anne kız ilişkileri hep farklı oluyor...

Verda dedi ki...

Tanyacım, ne güzel söylemişsin. Bende senin için aynı şeyleri diliyorum.

Adsız dedi ki...

Well,this really made me cry like hell;and most of all i'm not THAT naive...

LOVE you lots.........

Verda dedi ki...

Adsızcım... Canım... Ağlatmak için değildi yahu.. Bi de safı ben tertemiz kalpli anlamında dedim... Senin dediğin saflık bendedir...

pisikopati dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
2-Chic dedi ki...

Ne kadar güzel tarif etmişsin tıpki benim annem gibi hep birlikte ve hep çok mutlu olun..
Bahsettiğin kadar da güzelmiş ayrıca.. :)
Sevgiler..

pasta evim dedi ki...

ANNEYE BU KADAR GÜZEL MİNNET DUYGUSU ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİRDİ. ANNEYE VE ANNE YARISI ABLAYA KOCAMAN SEVGİLER. ALLAH EKSİKLİKLERİNİ GÖSTERMESİN.